Revival 1 – DWS 1: 10-13 | DWS veel feller dan Revival en wint korfbalderby

12 april 2026

TERSCHUUR – De korfbalderby in de derde klasse tussen Revival en DWS eindigde in een 10-13 zege voor DWS. Daar was volgens beide partijen weinig op af te dingen.

Aanvoerder Wilko Jansen van Revival helder was kort na de nederlaag tegen DWS glashelder. ,,Zij waren feller en werkten harder. Wij waren tam”, oordeelde captain van de formatie uit Terschuur. ,,Hoe dat kwam, weten wij ook niet. We zaten er niet lekker in en DWS ging er vol voor. Zij scoorden via een paar afstandsschoten van een meter of acht, negen. Bij ons lukte het niet. De tweede helft vond ik gelijkwaardig, maar wij misten in het laatste kwartier heel veel kansen, waaronder een strafworp. Dat was voor ons wel een beetje het verhaal van deze wedstrijd.”

PLEZIER

Coach Wim Jansen nam de complimenten van de Revival-aanvoerder met plezier in ontvangst. ,,Wij waren ook slimmer”, zei de trainer van DWS. ,,Voor de wedstrijd deden we een kleine omzetting in de vrouwenkoppels om daar beter rendement uit te halen. Dat pakte goed uit, we hebben er ook op getraind.”

Toch zag Jansen een gelijk opgaande wedstrijd in Terschuur. ,,Wel hadden wij het hele duel het betere van het spel, maar soms waren er fases dat we té graag wilden. Dan spelen we te gehaast en wil iedereen het verschil maken. Ondanks dat controleerden we de hele wedstrijd en hadden we het beste van het spel.”

DERBY

De derby tussen de twee korfbalclubs leeft altijd, al stipt Jansen aan dat de ontmoeting de laatste jaren wel erg vaak is gespeeld. ,,Het wordt een beetje te vaak”, vindt de aanvoerder. ,,Eerder was het onderling nogal eens fel, maar je ziet en kent elkaar inmiddels. Gezellig is het niet, maar onsportief is het ook niet. Ik vind het alleen niet meer speciaal om tegen DWS te spelen.”

Foto: Erik Terpstra 

Revival en DWS zijn nu drie weekenden vrij en komen pas op zaterdag 9 mei in actie.

Doelpuntenmakers DWS: Matthias Budding 5, William van Maanen 3, Gerwin van de Krol 2, Joël Lagerweij 2, Maura van Limpt 1.

Bron: barneveldsekrant.nl | Stan Bos